Oj, chyba namieszałam ze stronami wczoraj...Cieszę się, że sobie poradziliście. Już zbliżamy się do końca klasy drugiej.
Dzisiaj trochę zadań powtórkowych. Zaczniemy od matematyki. Otwórzcie ćwiczenia do matematyki na stronie 50. Przed Wami obliczenia zegarowe, ale na początek rozgrzewka:
Zapraszam Was do pracy, rozwiążcie zadania: 1, 2, 3 na stronie 50. ZADANIA DLA CHĘTNYCH- wykonajcie zadania z matematyki ze strony 51. W poniedziałek witaliśmy pierwszy dzień kalendarzowego lata. Przeczytajcie wiersz pt.: "Czerwiec".
Pomyślcie, jakie zwiastuny lata zostały przedstawione w wierszu.
ZWIASTUNY LATA
Ponieważ wczoraj pomyliłam strony, to dzisiaj uzupełnijcie te, które Wam brakują: Ćwiczenia do edukacji polonistycznej strona 63 lub 65.
Dzisiaj przedstawiam Wam kolejny filmik o bezpieczeństwie podczas wakacji.
Tym razem BEZPIECZEŃSTWO W GÓRACH.
UWAGA UCZNIOWIE!
W piątek 26 czerwca 2020 r. rozdanie świadectw.
Do szkoły przychodzimy według ustalonego harmonogramu.
Uczniowie naszej klasy odbierają świadectwa
od godziny 11.00 do godziny 11.30 - wejście od hali sportowej.
Witajcie Kochani! Pamiętacie o Dniu Taty? Mam nadzieję, że tak. Dzisiaj rozpoczniemy dzień od przeczytania tekstu, który znajduje się poniżej. Przeczytajcie go głośno.
Udzielcie ustnie odpowiedzi na pytania:
Co organizuje król Abecediusz?
O czym marzy każdy biegacz?
Kiedy miał odbyć się wyścig?
Kto słynny stanął na starcie?
Otwórzcie ćwiczenia do edukacji polonistycznej na stronie 62 i wykonajcie ćwiczenia 1, 2 i 3.
CZAS NA PRZERWĘ - WYKONAJCIE POLECENIA.
Kicajcie po mieszkaniu jak zające.
Skaczcie jak żaby wokół krzesła.
Kroczcie jak bociany z pokoju do kuchni
i z powrotem.
Teraz poćwiczymy pisownię wyrazów z ś, ć, ź, ń.
Popatrzcie na obrazki i ich podpisy.
ZAPAMIĘTAJCIE TE ZASADY
Jak już zapoznaliście się z zasadami to spróbujcie wykonać to ćwiczenie:
Otwórzcie ćwiczenia do edukacji polonistycznej na stronie 60i wykonajcie ćwiczenie 1. Zapisując hasło pamiętajcie o wielkiej literze na początku zdania. W wakacje można robić wiele wspaniałych rzeczy, spędzać czas tak jak lubimy. Popatrzcie na zdjęcia w ćwiczeniu 2 i przyklejcie uśmiechniętą buźkę przy fotografii przedstawiającej Wasz ulubiony sposób spędzania wolnego czasu. Wykonajcie ćwiczenia na kolejnej stronie - 61. Ćwiczenie 5 wykonajcie bez kropki.
Abyście poczuli klimat zbliżających się wakacji usiądźcie sobie wygodnie i posłuchajcie wakacyjnej piosenki.
Czas na wakacyjne zadania z matematyki. Latem temperatura powietrza na ogół jest dosyć wysoka i zawsze powyżej 0 stopni Celsjusza. Na stronie 48 w ćwiczeniach do matematyki w zadaniu 1 przedstawione są termometry. Odczytajcie temperatury. A teraz wykonajcie zadanie 2 i 3 na stronie 48. Od dzisiaj będziemy sobie przypominali zasady bezpieczeństwa podczas wakacji w różnych miejscach.
Dzień dobry. Przed nami ostatni tydzień nauki w klasie drugiej. Niesamowite, jak to szybko zleciało.
Czas pomyśleć o wakacyjnych planach. Zapraszam Was na wakacyjną lekcję programowania. Otwórzcie Wasze ćwiczenia do edukacji polonistycznej na stronach 56 i 57.
Uważnie czytajcie polecenia i spróbujcie wykonać kolejne ćwiczenia: 1, 2 i 3. A teraz posłuchajcie fragmentu książki Wojciecha Widłaka "Pan Kuleczka. Dom" - BAGAŻ.
Odpowiedzcie na pytania: Kim są bohaterowie opowiadania? W jaki sposób bohaterowie zdecydowali, co trzeba spakować? Przygotujcie zeszyt do języka polskiego i zapiszcie:
Zbliża się Dzień Taty- 23 CZERWCA . Czas pomyśleć o niespodziankach. Oto propozycje:
Dzień dobry. Witam Was po długim weekendzie, przed nami dzisiaj troszkę pracy, a potem ...wolne. Wasi starsi koledzy i koleżanki z klas ósmych we wtorek, środę i czwartek piszą testy. W tych dniach nie będzie zdalnego nauczania. Trzymajmy za nich kciuki. Obejrzyjcie "afrykańskie" prace swoich koleżanek i kolegów.
Rozpoczniemy dzisiejszy dzień od matematyki. W ćwiczeniach do edukacji matematycznej na stronach 44 i 45 znajdziecie kilka zadań powtórkowych. Zadanie 1 Popatrzcie na koła. W kolorowych polach macie zapisane mnożenie dwóch liczb, wyniki mnożenia, czyli iloczyny wpisujecie w białe pola, następnie liczby z białych pól dodajecie, wyniki wpisujecie w kolorowe pola.
W zadaniu 2 pomóżcie małemu kangurkowi dotrzeć do mamy. Zaprowadzicie go, jeśli wybierzecie tylko te iloczyny, które są parzyste.
LICZBY PARZYSTE: 0, 2, 4, 6, 8, 10, 12, ...
Kolejne zadanie wykonajcie w zeszycie do matematyki. Pamiętajcie o zapisaniu działania i odpowiedzi.
Zadanie na kolejnej 45 stronie wymaga mnożenia.
Zwróćcie uwagę, że: 1$ to 3 zł.
Do zadania 5 potrzebna jest Wam kostka do gry. Możecie skorzystać z kostki online.
Zanim wybierzemy się w dalszą podróż, wykonajcie zadania z matematyki.
Otwórzcie ćwiczenia na stronie 42 i wykonajcie zadanie 1 i 2, następnie wykonajcie zadanie 6 na stronie 43.
A teraz wybieramy się bardzo, bardzo daleko ..., bo aż do Australii.
Przygotujcie podręcznik i otwórzcie go na stronie 51. Przeczytajcie tekst, a dowiecie się co symbolizują kolory wykorzystywane przez Aborygenów, rdzennych mieszkanców Australii.
Poznajcie zwierzęta Australii.
Zobaczcie w podręczniku na stronach 53 i 54 australijskie zwierzęta, zapamiętajcie ich nazwy.
A teraz spróbujcie rozpoznać te zwierzęta w ćwiczeniu 1 na stronie 52, podpiszcie zwierzęta łącząc ich nazwę z pasującym przymiotnikiem.
Kolejne ćwiczenie w rozpoznawaniu australijskich zwierząt.